Vyhledávání:

Záložní a balancované připojení

Záložní a balancované připojeníAby nedocházelo k prostojům v době, kdy je hlavní připojení k Internetu nefunkční, lze využít mechanismu záložního připojení. Díky němu je zaručena stálá konektivita jak pro uživatele připojené v lokální síti, tak pro mobilní uživatele používající VPN. Také firemní aplikační servery mohou být přístupny i v okamžiku selhání primární linky do Internetu.

Stav hlavního připojení je monitorován a v případě jeho selhání se aktivuje záložní linka. V okamžiku obnovení funkčnosti hlavního připojení se provede přepnutí zpět. Přepínání jsou zcela automatická.

Přístup k Internetu je často klíčovou podmínkou pro fungování firmy.

Pro zvýšení výkonu a spolehlivosti připojení k Internetu je možné využít tzv. balancování připojení. Při něm jsou používány všechny připojení k Internetu pro rozdělení datové zátěže, což vede k rychlejšímu odbavování požadavků na přenos dat. Samozřejmostí je možnost priorizace některých typů spojení, například VoIP.

Balancované připojení je z principu i zálohované připojení, neboť při výpadku jedné linky převezmou její funkcionalitu linky zbývající.

Technická specifikace

  • záložní/balancované připojení: pevná linka, ADSL, WiFi, mob.sítě 2G/3G a další
  • vysoká dostupnost serverových služeb díky ITM DDNS
  • rozdílná priorizace dat primárního a záložní připojení
  • upozornění administrátora na nefunkční spojení
  • neomezený počet připojení pro balancování
  • transparentní a automatická funkcionalita

Nejčastěji se jako záložní linka používá ADSL díky příznivé ceně, ale lze využít jakoukoliv konektivitu.


Copyright ©2008-2018 IT Management, All rights reserved.